V zimním období nastává v koňácké branži čas pro relaxaci nejen fyzického rázu, ale také odpočinek organismu z pohledu vnitřních orgánů. Abychom pauzu využili ke znovuobnovení sil, musíme koňskému tělu dopřát dostatek vhodných živin a také mu pomoci zbavit se všech nahromaděných nečistot, škodlivých a jedovatých látek.

Ze všech vniřních orgánů hrají v detoxikaci organismu nejzásadnější roli játra, která fungují jako taková malá čistička organismu. Aby kůň bez následků zvládal zátěž spojenou s ježděním či jinou zátěží, je potřeba mít játra zdravá, protože jejich vitalita má vliv nejen na stav krve, ale i na klouby, vazy, šlachy a celkově výkonnost organismu jako takového. Jejich vitalita je spojena i s řadou vleklých kožních problémů a různých alergií. Spolu s játry se detoxikace organismu účastní i ledviny, které pomáhají vylučovat z organismu škodlivé látky a vylučovat je ve formě moči, která se v nich tvoří. Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do určité míry metabolizují hormony, chemické léky a další látky.

Pět základních úkolů jater:

  • skladování a distribuce – metabolismus aminokyselin, bílkovin, glukózy
  • vytváření zásob některých minerálů a vitamínů
  • přeměna, syntéza, biologická transmutace
  • vylučování
  • odbourávání škodlivých látek z těla ven

Říká se, že nejvhodnější doba pro detox je od poloviny ledna do poloviny dubna. To samozřejmě neznamená, že byste si pro důkladnou očistu jater nemohli zvolit i jiné období.

Játra detoxikaci uvítají i vícekrát do roka. Především před a po zahájení aktivní sezony.

Právě pro detox organismu a podporu funkce jater je ideální tekutý, přírodní přípravek PROVET® LIV. Spojením šesti jedinečných bylin vznikla synergie, která vede k vysokému celkovému efektu a účinku tohoto jedinečného přípravku.

V měsíci lednu Vám jej nabízíme za akční cenu 629,- Kč vč. DPH

Více na https://www.provet-trade.cz/produkt/liv-1l/